четвер, 29 березня 2018 р.

Майстер-клас вчителів англійської мови

29 березня 2018 року в КЗ «Добровеличківське НВО» вчителі англійської мови закладу Виштикайло Ірина Василівна та співдоповідач Бас Алла Вікторівна провели майстер клас на тему «Хмарні технології на уроках англійської мови».



Хмарні технології (англ. Сloud Technology) — це парадигма, що передбачає віддалену обробку та зберігання даних. Цятехнологія надає користувачам мережі Інтернет, доступ до комп'ютерних ресурсів сервера і використання програмного забезпечення як онлайн-сервісу.
Людина ХХІ століття повинна володіти багатьма компетентностями, у тому числі й інформаційною. Користуючись онлайн-сервісами у контексті інформаційної компетентності людина розвиває також критичне мислення (створення ментальних карт), креативність (створення колажів, живих презентацій, онлайн дошок), співпрацю (спільне редагування файлів), комунікативні навички (спілкування онлайн).
Ірина Василівна розповіла про створення онлайн колажів http://www.getloupe.com, ментальних карт https://coggle.it/, інтерактивного відео https://h5p.org, стрічок часу https://h5p.org,  генератору словникових завдань https://Quizlet.com. Алла Вікторівна поділилася досвідом роботи із використання сервісу для створення інтерактивних завдань http://learningapps.org. Були використані генератор чисел Google https://goo.gl/22Akkt та сервіс Google Trends https://trends.google.com/trends/. Педагоги в ролі учнів практикували використання онлайнових ресурсів в штучному навчальному середовищі.
Вчителі англійської мови обговорили використання онлайн сервісів у парадигмі компетентностей Людини ХХІ століття. Так, як у сільській місцевості не завжди є доступ до мережі Інтернет, тому колеги підібрали офлайнові аналоги хмарним ресурсам.
Потім у кабінеті інформатики всі долучилися до створення онлайн-колажу у сервісі Padlet https://padlet.com, що використовують для створення онлайн-дошок. Педагоги поділилися своїми враженнями та тим, які сервіси використають у своїй педагогічній діяльності. Ось, що у нас вийшло https://goo.gl/jFvv4E. І в кінці майстер-класу релаксували на сервісі Thisissand https://thisissand.com/.
Хмарні технології зацікавлюють учнів, мотивують, роблять урок яскравішим, продуктивнішим, тренують і розвивають креативність, індивідуалізують і кооперують, дають можливість учасникам навчального процесу вдосконалювати свої навички з предмету та пізнавати світ.




Немає коментарів:

Дописати коментар